Hakkımızda

ORDULU SANAYİCİ İŞADAMLARI VE YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ

ORSİYAD (Ordulu Sanayici İş Adamları ve Yöneticileri Derneği) 2005 yılında İstanbul'daki orta ve büyük ölçekli işletmelere sahip Ordulu işadamlarinin ve ýöneticilerin  girişimiyle kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Bizler İstanbul ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde sanayi, ticaret, eğitim ve hizmet sektöründe yer alan kişileriz. 

Ordulu iş insanları olarak İstanbul'da teşkilatlanma bilincini, sivil toplum kuruluşlarının katılımcı demokrasinin gelişiminde aktif rol almaları prensibinden yola çıkarak değişen ve gelişen koşullara uyum sağlamak, sürekli öğrenen ve paylaşan bir sivil toplum kuruluşu olmaktır. Türkiye için sosyal ve kültürel yaşamın geliştirilmesi için çalışan, ülke çapında tanınan, saygın bir sivil toplum kuruluşu olmak için çalışmaktayız. 

Ordulu iş insanları arasında sosyal, kültürel, bilimsel ve ekonomik ilişkilerin oluşturulması, işbirliğinin arttırılması, ORSİYAD’ın temel hizmet alanıdır. ORSİYAD, Ordu ve Orduluların sosyal, demokratik, kültürel ve ekonomik gelişimine katkıda bulunmayı da kendine bir görev addetmektedir. Bizim için birliktelik oluşturmak ve bu birlikteliği büyüterek geleceğe aktarmak çok önemlidir. 

 

 “Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz”

Yunus Emre

                                                                                                                                                                                                     ZEKİ BAKAR

                                                                                                                                                                                                         Başkan

Amacımız

Bağlı bulunduğumuz coğrafyanın sosyal ve kültürel birikimleriyle Türkiye’de ve İstanbul’da güçlü bir sivil toplum etkinliği oluşturmak ve bunu  toplumsal farkindaliga  dönüştürmektir.  Bu farkindalik toplumun gerek kulturel gerekse ekonomik  gelisimini saglamak  uzerine kurulmustur.
Ordu ilimizin  degerlerini ulkemiz degerleri haline donusturmektir.

ORDULU SANAYİCİ İŞADAMLARI VE YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ FAALİYETLERİ

Aliquam erat volutpat. Donec vel felis odio. Aenean iaculis risus sit amet tincidunt finibus. Donec nec odio at diam porttitor dapibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec dignissim vitae metus vitae euismod. Sed dapibus, ipsum a imperdiet facilisis, dui sapien malesuada est, sit amet fermentum lorem lectus ac libero. Suspendisse blandit blandit imperdiet. Sed pulvinar dictum massa eget varius.